Finaalit / Finals 19.3. at 13

W60 Tiina Hahl (FIN) - Kati Ylivirta (FIN)
W60  Mira Potkonen (FIN) - Crystal Barker (ENG) result WO
49 kg Vasil Egorov (RUS) - Kiaran MacDonald (ENG) result 5 -0
52kg Niall Farrell (ENG) - Martin Virban (HUN) result 5-0
56kg Nazir Balajev (RUS) - Nurbol Kalzhanov (KAZ) result 3-2
60kg Dzamal Badrutdinov (RUS) - Amazigh Abrouk (FRA) result 5-0 
64kg/B Rasmus Bergman (FIN) - Simon Cross (SWE) result 5-0 
64kg/A Aital Djakonov (RUS) - Wahid Hambli (FRA) result 3-2
69kg Sergei Sobylinski (RUS) - Andras Vadasz (HUN) result WO
75kg/B Santeri Laine (FIN) - Artur Zarva (EST) result 5-0
92 kg Evgeni Tishenko (RUS) - Cheavon Clarke (ENG) result 3-2
75kg/A Tursynbay Kulakhmet (KAZ) - Zoltan Harcsa (HUN) result WO
81kg Bekzad Nurdauletov (KAZ) - Andrei Kosenkov (RUS) result 4-1
+91kg Nurlan Saparbay (KAZ) - Mantas Valavicius (LTU)  result 4-1


 

4. ottelutilaisuus / 4th bout list 18.3. at 18

W60 Crystal Barker (ENG) - Kati Ylivirta (FIN) result 4-1
W60 Mira Potkonen (FIN) - Tiina Hahl (FIN) result 5-0
46kg Kiaran MacDonald (ENG) - Martin Molina (ESP) result 3-2
56kg Nazir Balajev (RUS) - Jordan Camacho (ESP) result 5-0
56kg Nurbol Kalzhanov (KAZ) - Wael Al Khaghani (FIN) result 5-0
64kg Aital Djakonov (RUS) - Billy Edwards (WAL) result 5-0
64kg Wahid Hambli (FRA) - Johan Orozco (ESP) result 5-0
91kg Cheavon Clarke (ENG) - Tadas Tamasauskas (LTU) result 4-1
91kg Evgeni Tishshenko (RUS) - Ainar Karlsson (EST) result 5-0

 


3. ottelutilaisuus / 3rd bout list 18.3. at 13

52kg Niali Farrel (ENG) - Vladislav Beloded (RUS) result 5-0
60kg Amazigh Abrouk (FRA) - Edgaras Skurdelis (LTU) result WO
60kg Dzamal Badrutdinov (RUS) - Michael McDonagh (WAL) result 5-0
69kg Andres Vadas (HUN) - Deividas Girulis (LTU) result 3-2
69kg Sergei Sobylinski (RUS) - Sadriddin Akhmedov (KAZ) result 5-0
75kg  Tursynbay Kulakhmet (KAZ) - Abdesalam Chabi (SWE) result RSC round 1
75kg Zoltan Harcsa (HUN)- Dmitri Tretyak (FIN) result 5-0
81kg Bekzad Nurdauletov (KAZ) - Mamadou Diabira (FRA) result 3 - 2
81kg  Andrei Kosenkov (RUS) - Rafael Ekroos (FIN) result 5-0

2. ottelutilaisuus / 2nd bout list 17.3. at 18.00

9. W60 Crystal Barker ENG - Tiina Hahl FIN result 5-0
10. Mira Potkonen FIN - Kati Ylivirta FIN result 5-0
11. 64 kg/A Aital Djakonov RUS - Amin Nuri FIN result 5-0
12. 64kg/A Johan Orozco ESP - Nikola Sarcis HUN result 5-0
13. 69 kg/A Deividas Girulis LTU  - Antti Hietala FIN result 4-1
14. 69 kg/A Andras Vadasz HUN - Andrei Hartsenko EST result 5-0
15. 69kg/A Sergei Sobylinski RUS - Sion Yaxley WAL result TKO 1st round 
16. 69kg/A Sadriddin Akhmedov KAZ - Jamshid Nazari NOR result TKO 3rd round
17. 75 kg/A Tursynbay Kulakhmet KAZ - Petr Khamukov RUS result 4-1
18. 75 kg/A Zoltan Harcsa HUN - Bengoro Bamba FRA result 3-2
19. 91 kg Tadas Tamasauskas LTU - Gabriel Richards SWE result 5-0
20. 91 kg Evgeni Tishsenko RUS  - Bence Nagy HUN result 5-0
21. 91 kg Ainar Karlsson EST - Armintas Dluckys NOR result 5 - 0

1. ottelutilaisuus / 1st bout list 17.3. at 13.00

60 kg Edgaras Skurdelis LTU - Markus Pasanen FIN result 5-0
60 kg Dzamal Badrutdinov RUS - Emil Harryson SWE result 5-0
64 kg/B Rasmus Bergman FIN - Stanislav Perilov EST result 5-0
75 kg/B Artur Zarva EST - Mindaugas Gedminas NOR result 5-0
81 kg Bekzad Nurdauletov KAZ - Bence Lukacsy HUN result 5-0
81 kg Mamadou Diabira FRA - Paulius Zujevas LTU result 5-0
81 kg Rafael Ekroos FIN - Alexander Bwambale SWE result 4-1
81 kg Andrei Kosenkov RUS - Aleksander Martinsen NOR  result 5-0

Osanottajat 2017 / Attending boxers 2017

Luettelo päivitetty 14.3.2017.

List updated March 14th 2017.

49 kg (3)

Kiaran MacDonald ENG
Martin Molina ESP
Vasili Egorov RUS

52 kg (3)

Niall Farrell ENG
Martin Virban HUN
Vladislav Beloded RUS

56 kg (4)

Jordan Comacho ESP
Nurbol Kalzhanov KAZ
Nazir Balajev RUS
Wael al Khaghani FIN

60 kg (8)

Amazigh Abrouk FRA
Edgaras Skurdelis LTU
Adrian Haug NOR
Dzamal Badrutdinov RUS
Emil Harrysson SWE
Mickey McDonagh WAL
Niazz Ahmadi FIN
Markus Pasanen FIN

64 kg (8)

Johan Orozco ESP
Wahid Hambli FRA
Nikola Sarcis HUN
Hadi Srour NOR
Simon Cross SWE
Billy Edwards WAL
Amin Nuri FIN
Rasmus Bergman FIN

69 kg (12)

Pavel Kostramin BLR Andrei Hartsenko EST Andras Vadasz HUN Sadriddin Akhmedov KAZ
Deividas Girulis LTU
Jamshid Nazari NOR
Sergei Sobylinski RUS
Anton Hellström SWE
Sion Yaxley WAL
Antti Hietala FIN
Mohammad Abdilrasoon FIN
Aydin Behruz FIN

75 kg (10)

Artur Zarva EST
Bengoro Bamba FRA
Zoltan Harcsa HUN
Tursynbay Kulakhmet KAZ
Mindaugas Gedminas NOR
Petr Khamukov RUS
Abdesalam Chabi SWE
Oliver Flodin SWE
Dmitri Tretjak FIN
Santeri Laine FIN

81 kg (10)

Mikhail Dauhaliavets BLR
Mamadou Diabira FRA
Bence Lukacsy HUN
Bekzad Nurdauletov KAZ
Paulius Zujevas LTU
Aleksander Martinsen NOR
Andrei Kosenkov RUS
Alexander Bwambale SWE
Rafael Ekroos FIN
Henrik Palosaari FIN

91 kg (8)

Vladislav Smyaglikov BLR
Cheavon Clarke ENG
Ainar Karlsson EST
Bence Nagy HUN
Tadas Tamasauskas LTU
Armintas Dluckys NOR
Evgeni Tishshenko RUS
Gabriel Richards SWE


+91 kg (3)

Nurlan Saparbay KAZ
Mantas Valavicius LTU
Simen Nysaeter NOR


W-60 kg (5)

Crystal Barker ENG
Agnes Alexiusson SWE
Mira Potkonen FIN
Tiina Hahl FIN
Kati Ylivirta FIN

** **

Ottelulistat ja tulokset 2016 / Match coupon and results 2016

Päivä 3 / Day 3

FINAALIT / FINALS

Sunday 13.3.2016 klo 13.00

W-54 kg  Marielle Hansen NOR - Lisa Whiteside ENG 3-0

W-60 kg Estelle Mossely FRA - Agnes Axeliusson SWE 3-0

49 kg Bator Sagalujev RUS - Kiril Serikov EST 3-0

52 kg Ovik Ogannisian RUS - Thomas Waite IRL 3-0

56 kg Bakhtovar Nazirov RUS - Sean McGoldrick WAL 3-0

60 kg Sofiane Oumiha FRA - Edgars Skurdelis LTU 3-0

60 kg/B Artjoms Ramlavs LAT - Yohannes Berhane SWE 3-0

64 kg Aleksei Mazur RUS - Alfie Price ENG 3-0 

91 kg/B Mustafa El-Molla SWE - Ralfs Vilcans LAT 3-0

69 kg/B Muhammad Abdilrasoon FIN - Pavel Essuman ENG 3-0

+91 kg Mantas Valavicius LTU - Simen Nysater NOR 3-0

69 kg Daniyar Yeleussinov KAZ - Eimantas Stanionis LTU 2-1

91 kg Vasili Levit KAZ - Darren O'Neill IRL WO

81 kg Sharhei Novikau BLR - Ainar Karlson EST 2-1

75 kg/B Tomas Pivorun LTU - Dmitri Tretjak FIN 2-1

75 kg Christian M'Billi Assomo FRA - Michael O'Reilly IRL 3-0

 

Päivä 2 / Day 2

Saturday 12.3.2016 at 13.00

25. W-54 kg Marielle Hansen NOR - Marjut Lausti FIN 3-0

26. 49 kg Kiril Serikov EST - Sunny Edwards ENG WO

27. 49 kg Bator Sagalujev RUS - Stephen McKenna IRL 3-0

28. 56 kg Bakhtovar Nazirov RUS - Michal Takasc SVK 2-1

29. 56 kg Sean McGoldrick WAL - Chris Bourke ENG 2-1

30. 64 kg Alfie Price ENG - Hadi Srour NOR 3-0

31. 64 kg Aleksei Mazur RUS - Yauheni Dauhaliavets BLR 3-0 

32. 75 kg Christian M'Billi Assomo FRA - Vitali Bandarenka BLR 3-0

33. 75 kg Michael O'Reilly IRL - Troy Williamson ENG 3-0

34. 75 kg/B Dmitri Tretjak FIN - Martin Larsen NOR 3-0

35. 75 kg/B Tomas Pivorun LTU - Vit Kral CZE 3-0

36. 91 kg Vasili Levit KAZ - Tomi Honka FIN 3-0

37. 91 kg Darren O'Neill IRL - Tommaso Rossano ITA 3-0

Saturday 12.3.2016 at 18.00

W-60 kg Agnes Axeliusson SWE - Kati Ylivirta FIN 3-0

W-60 kg Estelle Mossely FRA - Erika Tarvainen FIN 3-0

52 kg Ovik Ogannisian RUS - Viliam Tanko SVK 2-0

52 kg Thomas Waite IRL - Ayigah Dodji BEL 2-1

60 kg Edgars Skurdelis LTU - Dmitri Sapon BLR 3-0 

60 kg Sofiane Oumiha FRA - Bernard Torres NOR 3-0

69 kg Eimantas Stanionis LTU - Arro Kaupo EST 3-0

69 kg Daniyar Yeleussinov KAZ - Souleymane Cissokho FRA 3-0

81 kg Sharhei Novikau BLR - Surkho Shamilov NOR 3-0

81 kg Ainar Karlson EST - Matus Strnisko SVK 3-0

+91 kg Simen Nysater NOR - Evanders Servuts LAT 2-1

 

Päivä 1 / Day 1

Friday 11.3.2016 at 13.00

1. 49 kg Sunny Edwards ENG - Birzhan Zhakipov KAZ 2-1

2. 60 kg Dmitri Sapon BLR - Adian Abdurashinov RUS 3-0

3. 60 kg Edgars Skurdelis LTU - Francesco Splendori ITA  TKO-I R1

4. 60 kg Sofiane Oumiha FRA - Michal Zatorsky SVK 2-1

5. 60 kg Bernard Torres NOR - Berik Abdrakhmanov KAZ 2-1

6. 60 kg/B Yohannes Berhane SWE - Niazz Ahmadi FIN 2-1

7. 60 kg/B Artjoms Ramlavs LAT - Nikolai Tsaskin EST  3-0

8. 75 kg Vitali Bandarenka BLR - Leon Chartoi SWE 2-1

9. 75 kg Christian M'Billi Assomo FRA - Joona Roth FIN 3-0

10. 75 kg Michael O'Reilly IRL - Giovanni Sarchioto ITA 3-0

11. 75 kg Troy Williamson ENG - Igor Kharitonov RUS 2-1

Friday 11.3.2016 at 18.00

12. 64 kg Hadi Srour NOR - Zsolt Osadan SVK 3-0

13. 64 kg Alfie Price ENG - Amin Nuri FIN 3-0

14. 64 kg Yauheni Dauhalievets BLR - Donato Cosenza ITA 3-0

15. 64 kg Aleksei Mazur RUS - Dean Walsh IRL 2-1

16. 69 kg Eimantas Stanionis LTU - Pavel Kastramin BLR 3-0

17. 69 kg Souleymane Cissokho FRA - Antti Hietala FIN 3-0

18. 69 kg Daniyar Yeleussinov KAZ - Oliver Flodin SWE 3-0

19. 69 kg/B Muhammad Abdilrasoon FIN - Andrei Hartsenko EST 2-1

20. 75 kg /B Dmitri Tretjak FIN - Ilari Kujala FIN 2-1

21. 81 kg Sharhei Novikau BLR - Rafael Ekroos FIN 3-0

22. 91 kg Vasili Levit KAZ - Kody Davies WAL 3-0

23. 91 kg Darren O'Neill IRL - Tadas Tamasauskas LTU 3-0

24. 91 kg/B Mustafa El-Molla SWE - Sandro Dirnfeld SVK 2-1

 

Osanottajat 2016 / Attending boxers 2016

Yhteensä 92 osanottajaa. Luettelo päivitetty 6.3.2016.
Together 92 persons. List updated March 6, 2016.

49 kg (5 )

Sunny Edwards  ENG
Stephen McKenna  IRL
Kiril Serikov  EST
Birzhan Zhakipov  KAZ
Bator Sagalujev  RUS

52 kg ( 7 )

Dodji Ayigah  BEL
Elie Konki  FRA
Thomas Waite  IRL
Ali Rezai  SWE
Ovik Ogannisian  RUS
Viliam Tanko SVK
Khamzat Yakhiev  FIN

56 kg (4 )

Chris Bourke  ENG
Bakhtovar Nazirov  RUS
Michal Takasc  SVK
Sean McGoldrick  WAL

60 kg / 13 ) 

Vazgen Safariants  BLR
Nikolai Tsaskin  EST
Sofiane Oumiha  FRA
Francesco Splendori  ITA
Berik Abdrakhmanov  KAZ
Artjoms Ramlavs  LAT
Edgars Skurdelis  LTU
Bernard Torres  NOR
Adlan Abdurashidov  RUS
Yohannes Berhane  SWE
Michal Zatorsky  SVK
Niazz Ahmadi  FIN
Markus Pasanen  FIN

64 kg (8 )

Alfie Price  ENG
Dean Walsh  IRL
Donato Cosenza  ITA
Evaldas Petrauskas  LTU
Hadi Srour  NOR
Aleksei Mazur  RUS
Zsolt Osadan  SVK
Amin Nuri  FIN 

69 kg (11 )

Pavel Kastramin  BLR
Ekow Essuman  ENG
Kaupo Arro  EST
Andei Hartsenko  EST
Souleymane Cissokho  FRA
Daniyar Yeleussinov  KAZ
Eimantas Stanionis  LTU
Jamshid Nazari  NOR
Oliver Flodin  SWE
Muhammad Abdilrasoon  FIN
Antti Hietala  FIN

75 kg (12 ) 

Vit Kral  CZE
Troy Williamson  ENG
Christian M´Billi Assomo  FRA
Michael O`Reilly  IRL
Giovanni Sarchioto  ITA
Tomas Pivorun  LTU
Martin Larsen  NOR
Igor Kharitonov  RUS
Leon Chartoi  SWE
Ilari Kujala  FIN
Dmitri Tretjak  FIN
Joona Roth  FIN

81 kg (4 )

Ainar Karlson  EST
Surkho Shamilov  NOR
Matus Strnisko  SVK
Rafael Ekroos  FIN 

91 kg 11 ) 

Kody Davies  WAL
Darren O´Neill  IRL
Tommaso Rossano  ITA
Vasili Levit  KAZ 
Ralfs Vilcans  LAT
Tadas Tamasauskas  LTU
Kevin Melhus  NOR
Mustafa El-Molla  SWE
Sandro Dirnfeld  SVK
Tomi Honka  FIN
Samuli Kärkkäinen  FIN 

+91 kg (4)

Frazer Clarke  ENG
Evanders Servuts  LAT
Mantas Valavicius  LTU
Simen Nysater  NOR

W-54 kg (4)

Lisa Whiteside  ENG
Marielle Hansen  NOR
Marjut Lausti  FIN

W-60 kg ( 5 )

Sandy Ryan  ENG
Estelle Mossely  FRA
Agnes Alexiusson  SWE
Kati Ylivirta  FIN
Erika Tarvainen  FIN 

Supervisor

Terry Smith 

R/J

Geoff Cannell  ENG
Sergei Petrunin  EST
Pierre Antoine  BEL
Jim Murrin  IRL
Yermek Suijenish  KAZ
Aleksanders Parienko  LAT
Gintaras Sniuska  LTU
Sigmund Aagaard  NOR
Sergei Krutasov  RUS
Tom Svenonius  SWE
Radoslav Simon  SVK
David Zawacki  USA
Pauli Jyrkkänen  FIN
Jarno Mustonen  FIN
Pekka Ruokola  FIN

Ottelulistat ja tulokset 2015 / Match coupon and results 2015

Päivä 3 / Day 3

FINAALIT / FINALS

15.3.2015 klo 13.00
51. W54 kg Piaopiao Liu CHN - Lausti Marjut FIN 2-1

52. W60 kg Mira Potkonen FIN - Junhua Yin CHN 2-0

53. 49 kg Irvine Brendan IRL - Banabakov Tinko BUL 2-1

54. 52 kg Makhmetov Azat KAZ – Casey Miles IRL 2-1

55. 56 kg Peter McGrail ENG - Balaev Nazir RUS 3-0

56. 60 kg Askerov Shamil RUS - Maietta Francesco ITA 2-1

57. 64 kg Bogomazov Konstantin RUS - Ismetov Airin BUL 3-0

58. 69 kg Adam Nolan IRL - Chris Mbwakongo ENG 3-0

59. 69B kg Goyeram Clarence SWE - Niemi Mikko FIN 3-0

60. 75 kg Van der Pas Max NED - Coyle Conor IRL 3-0

61. 75B kg Arro Kaupo EST - Ojapalo Janne FIN  2-1

62. 81 kg Rusbek Arman KAZ – Karlson Ainar EST WO

63. 91 kg Korving Roy NED – Abduganijev Arbek KAZ 3-0

64. +91 kg Bekzatov Nurzhan KAZ - Stogov Nikita RUS 3-0

 

Päivä 2 / Day 2

TULOKSET/RESULTS 3

14.3.2015 klo 13.00

27. W54 kg Lausti Marjut FIN - Whiteside Liza ENG 2-1

28. W54 kg Piaopiao Liu CHN - Envall Helena SWE 3-0

29. 52 kg Makhmetov Azat KAZ – Hyland Blane ENG 3-0

30. 52 kg Casey Miles IRL – Escobar Mascunano Gabriel ESP 2-1

31. 60 kg Askerov Shamil RUS - Zatorsky Michal SVK 2-1 

32. 60 kg Maietta Francesco ITA - Bates George IRL 2-1

33. 64 kg Ismetov Airin BUL - Nuri Amin FIN 3-0

34. 64 kg Bogomazov Konstantin RUS – Alibekov Almasbek KAZ TKO-I.r 2.

35. 75 kg Coyle Conor IRL - Kujala Ilari FIN – 2-1

36. 75 kg Van der Pas Max NED – Tretjak Dmitri FIN 2-1

37. 81B kg Jokinen Jere FIN – Henriksson Hampus SWE FINAL 2-1

38. 91 kg Korving Roy NED – Honka Tomi FIN 3-0

39. 91 kg Abduganijev Arbek KAZ - Tekeev Islam RUS 2-1

 

TULOKSET/RESULTS 4

14.3.2015 klo 18.00

40. W60 kg Mira Potkonen FIN - Lundblad Ida SWE 2-0

41. W60 kg Junhua Yin CHN - Tarvainen Erika FIN 3-0

42. 49 kg Irvine Brendan IRL - Tomilov Nikita RUS 2-1

43. 49 kg Banabakov Tinko BUL - Serikov Kiril EST 3-0

44. 56 kg Balaev Nazir RUS - Ivanov Stefan BUL 2-1

45. 56 kg McGrail Peter ENG - Walker Kurt IRL 2-1

46. 69 kg Mbwakongo Chris ENG – Rakhmankulov Sagat KAZ 2-1

47. 69 kg Nolan Adam IRL – Flodin Oliver SWE 2-1

48. 81 kg Rusbek Arman KAZ – Hukkanen Ville FIN 3-0

49. 81 kg Karlson Ainar EST – Strninsko Matus SVK WO

50. +91 kg Stogov Nikita RUS – Trush Viktor UKR 3-0

 

Päivä 1 / Day 1

TULOKSET/RESULTS 1

13.3.2015 klo 13.00

1. 60 kg Askerov Shamil  RUS - Hassan Bashir  SWE 3 – 0

2. 69 kg Rakhmankolov Sagadat KAZ - Enroth Henrik  FIN 3 – 0

3. 69 kg Nolan Adam  IRL - Sissokho Youba  ESP 2 – 1

4. 69 kg Flodin Oliver  SWE - Chamov Simeon  BUL 3 – 0

5. 69B kg Niemi Mikko  FIN - Pavlovs Mihails  LAT 2 – 1

6. 69B kg Goyeram Clarence  SWE - Hartsenko Andrei  EST 2 – 0

7. 91 kg Honka Tomi  FIN - El-Molla Mustafa  SWE 3 – 0

8. 91 kg Tekeev Islam  RUS - Karlson Rain  EST 3 – 0

9. 91 kg Abduganijev Arbek  KAZ - Dimitrov Kristian  BUL 2 – 1

10. W54 kg Lausti Marjut  FIN - Söderström Juliana  SWE 2 – 0

11. W54 kg Envall Helena  SWE - Ussik Julia  FIN 3 - 0

                                       

TULOKSET/RESULTS 2

13.3.2015 klo 18.00

12. W60 kg Potkonen Mira  FIN - Kinga Siwa  POL 3 – 0

13. 56 kg Balaev Nazir  RUS - Martyniuk Ivan  UKR 3 – 0

14. 56 kg Walker Kurt  IRL - Di Saviano Alessio  ITA 3 – 0

15. 56 kg McGrail Peter  ENG - Koota Matti  FIN 3 – 0

16. 64 kg Ismetov Airin  BUL - Ahmetovs Arturs  LAT 3 – 0

17. 64 kg Bogomazov Konstantin RUS - Orozco Johan  ESP 3 – 0

18. 75 kg Kujala Ilari  FIN - Agafonov Aleksander RUS 2 – 1

19. 75 kg Coyle Conor  IRL - Williamson Troy  ENG 2 – 1

20. 75 kg Van der Pas Max  NED - Kazym-Zade Oleksi  UKR 2 – 1

21. 75 kg Tretjak Dmitri  FIN - Chartoi Leon  SWE 2 – 1

22. 75B kg Ojapalo Janne  FIN - Jaskuls Vladislavs  LAT 3 – 0

23. 75B kg Arro Kaupo  EST - Biacho Damian  ESP 3 – 0

24. 81 kg Hukkanen Ville  FIN - Arustamyan David RUS 3 – 0

25. 81 kg Karlson Ainar  EST - Rosciglione Gianluca  ITA 3 – 0

26. 81 kg Strnisko Matus  SVK - Arthur Lynden  ENG 2 - 1